Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?


Saç bakımında öncelikli olarak tercih edilen yağlardan argan yağı'nın saça faydaları..

Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Mükemmel parlak saçlar, sağlıklı, uzun saçlar her kadının hayali. Aynadaki kadın beğensin diye çabalayan kadınların ilk tercihi ise argan yağı. Saçı kökten ucu besleyen argan yağının birçok faydasından bahsetmek mümkün. Saça kullanmak mümkünken tırnaklara ve cilde de bakım yapmak mümkün. Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız bir adet argan yağı edinin. Düzenli kullanımda etkisini göreceğiniz mucizevi bir yağ. Birçok kozmetik ürünün içinde de bulunmaktadır. Ama bakım yapmak istiyorsanız tercihiniz doğal ürünlerden olmalıdır. İçerisinde birçok katkı maddesi olan bakım ürünlerini kullanmak yerine Doğadan bizlere sunulan yağlarla bakım yapmak daha mantıklıdır. Hem katkısız hem sağlıklı.

Argan Yağı Nedir?

Argan yağı, argan ağacının verdiği meyvelerin çekirdeklerinden elde edilir. İçerisinde A, C, F ve E vitaminlerini barındırır. Ayrıca içerisinde Omega 3 ve Omega 9 vardır. Saça veya bakım uygulanacak yere faydası bunlarla sağlanıyor. Saça gerekli besinleri veriyor. Fas’ ta yetişen bu yağ nadir bulunduğundan orijinal yağı bulmak biraz zor olabilir. Zor elde edildiği için orijinal yağ biraz pahalı olabilir. Ciltte sivilce sorununu çözmeye de yardımcıdır.

Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

İçerisinde saça, tırnaklara, cilde iyi gelen birçok vitamin ve omega içerir. Yoğun bir bakım yapar. Cildin kırışmasına engel olur. Cilde esneklik kazandırır. Mikropları öldürür. Saç tellerini güçlendirir ve dökülmeyi önler. Tırnakları besler, daha sağlam olmasını sağlar.

Argan Yağının Cilde Faydaları Neler?

Zor taranan saçların kolay taranmasını sağlar. Saçı yumuşatma özelliği ile saçların açılması daha kolay olur. İçerisinde E vitamini bulunur ve bu yağ sayesinde antioksidan görevi görür. Güneşten ve boyadan yıpranan saçlara sahipseniz saç köklerindeki toksinleri atar. Saçları onarmaya yardımcı olur. Saç derisini iyileştirir. Elektriklenmeyi önler saça gerekli nem takviyesini yapar. Saç dibindeki gözeneklere ulaşarak saçın elastik bir hale gelmesini sağlar. Yıpranmış saçların eski sağlığına kavuşmasını sağlar. Peki bakımı nasıl yapılır.

Argan Yağı ile Saça Bakım Nasıl Yapılır?

Temiz olan saçlara uygulanır. Avucunuza aldığınız bir miktar argan yağını diplerinize uygulayarak masaj yapın. Yağ sayesinde bakım yapmış olacak; masaj ile de kan dolaşımını hızlandıracaksınız. Saçını sarıp 1-2 saat bekleyin ve duşta ılık suyla durulayın.

Doğal argan yağı sizi zorlayabilir. Berrak ve akışkan bir yapıdadır. İçerisinde zerrecik ve tortular görülür. Aldığınız yağın dibinde tortular olduğu görüyor ve soğukta donduğuna şahitseniz doğal argan yağına ulaşmışsınız demektir. Aktarlardan ulaşabilirsiniz. Düzenli Kullanımda saça gerekli besin takviyesini yapacak sağlığına ulaşmasına yardımcı olacaktır. Gözle görülür sonuçlar elde etmek; düzenli kullanımla mümkündür. Bir defalık bakımla bir şey beklemeyiniz. Argan yağını çeşitli saç maskeleriyle de deneyebilirsiniz. Saça faydası olan besinlerle saça maske hazırlayarak kendi bakımlarınızı da yapabilirsiniz. Sağlıklı saçlar, sağlıklı gülüşler için kullanılması gereken bir yağdır.