Daima Bakımlı Görünmek Mümkün mü?


Her zaman iyi görünmek için dikkat edilmesi gereken kişisel bakım ve giyim detayları. Bol ara başlıklı bir yazıdır, akıcıdır.

Daima Bakımlı Görünmek Mümkün mü?

Kadınlar gün içinde her an bakımlı görünmek isterler. Bakımlı olmak demek saatlerce ayna karşısında zaman geçirmek değildir. Bakımlı olmayı; yemek yemek, su içmek gibi görürseniz bu konuda asla zorlanmazsınız. Aslında tek yapmanız gereken sadece bir takım alışkanlıklar edinmektir. Kendinize özen göstermenizin psikolojiniz üzerinde de olumlu etkileri vardır. Gün içinde pozitif, mutlu ve enerjik olmak istiyorsanız bakım rutinlerinizi asla ihmal etmemelisiniz. Eğer bakım konusunda kendinize biraz daha zaman ayırmak ve her zaman hoş görünmek istiyorsanız vereceğimiz tavsiyeleri hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Pijamalarınızdan Kurtulun

Sabahları yataktan kalktıktan sonra en kısa sürede pijamalarınızdan kurtulmanızı öneririz. Çünkü pijamalarla geçirilen zaman kendinizi bakımsız, düşük enerjili hissetmenize neden olacaktır. İşe gidiyorsanız muhtemelen güzel bir kombin yaparak evden çıkacaksınız. Ancak evden çalışanlar veya ev hanımlarının böyle bir zorunluluğu yoktur. Maalesef bu da çoğu zaman kendilerini salmalarına neden olur. Gününüzün büyük çoğunluğunun evde geçiyor olması güzel giyinmeyeceğiniz anlamına asla gelmez. Pijamalardan kurtulduktan sonra daima ilk işiniz kendinize kombin yapmak olmalı. Eşoftman, tayt gibi giyisiler çok rahat biliyoruz ama sizi temin ederiz ki bir o kadar rahat olan triko pantolonlar, jeanler ya da etekler de var. Evde olsanız bile dışarıda, toplum içindeymiş gibi giyinmeniz kendinizi özel hissetmenizi sağlar. Tayt ve eşoftman gibi parçalardan asla vazgeçemeyenlerdenseniz daha şık ve farklı modellerden yana tercih yapabilirsiniz. Şık bir bluz, kazak ya da rahat bir gömlek evde de bakımlı görünmenize yardım edecektir. Eğer işe gitmek zorundaysanız ne giyeceğinize akşamdan karar vermek sabah zihin karşılıklığı yaşamanızın ve saçma kombinler yapmanızın önüne geçebilir. Aksi halde iş yerinde kendi kendinize ''bunun üzerine bu ne alaka ki? '' şeklinde söylenebilirsiniz.

Aksesuarlara Hayatınızda Daha Fazla Yer Verin

Özellikle dışarı çıkarken tamamen sade görünmek bazen sizi bakımsız gösterebilir. Saçınıza takacağınız bir bandana ya da şapka tüm havanızın anında değişmesine neden olacaktır. Yaz aylarında daha renkli giyiniriz ve aksesuara bazen ihtiyaç olmayabilir. Ancak kış aylarına üzerimize kaban ya da mont giydiğimizde tüm cazibemizi kaybedebiliriz. Bu nedenle atkı, şal, şapka ya da eldiven gibi akseuarları kullanarak tarzınıza biraz renk katabilirsiniz. Ayakkabı ve çanta seçimi de şık ve bakımlı olma konusunda etkili parçalardır.

Yüzünüzü Canlı Tutun

Bakımlı olmak makyajlı olmak anlamına gelmese de minik dokunuşlar yapmanız yüzünüzün canlanmasını sağlayacaktır. Öncelikle yüz temizliğinizi asla ihmal etmeyin. Her gece yatmadan önce cildinizi uygun ürünler ile temizlemeniz pek çok problemin oluşmasına engel olur. Sonrasında peeling yapmak ve cilt bakımınızı nemlendirici ile taçlandırmak harika olacaktır. Haftada bir - iki defa maske uygulaması yapmanız da siyah nokta, sivilce gibi problemler ile savaşmanızda etkili olmanın yanında cildinize nemin hapsolmasını sağlar. Gün içinde yoğun bir makyaj yapmak zorunda değilsiniz. Sadece yanaklarınıza biraz allık sürerek bile enerjik ve güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Eliniz Hep Kaşlarınızın Üzerine Olmalı

Kaşlarınızı düzenli olarak almanız her zaman bakımlı görünmenizde etkilidir. Uzamış ve dağınık görünen kaşlar ile maalesef bakımlı bir görünüme sahip olamazsınız. Aslında 2 - 3 günde bir çıkanları toplayarak her zaman düzenli görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bıyık bölgenizdeki tüyler de en geç haftada bir defa mutlaka alınmalıdır.

Saçlarınıza Özen Gösterin

Bir kadının saçları ne kadar hacimli ve canlıysa o kadar bakımlı görünecektir. Sönük, yıpranmış, birbirine karışmış ya da dip boyası gelmiş saçlar sizi bakımsız gösterebilir. Eğer saçlarınızı boyuyorsanız bunu düzenli olarak uygulamalsınız. Saç kremi kullanımı nem kaybını önlemek ve saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlamak için önemlidir. Her duş sonrası mutlaka saç kremi uygulamalısınız. Eğer saçlarınız kıvırcık, dalgalı ve kabarıksa bukle belirginleştirici kremleri kullanabilirsiniz. Böylece saçlarınız dolgun ve hacimli görünecektir. Dilerseniz saç maşası, düzleştirici gibi cihazlar ile de saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Ancak bu tarz cihazların sık sık kullanılması halinde saçlarınızın zarar göreceğini unutmamalısınız. Direkt saçınızı yüksek ısı ile sıkıştıran cihazlar yerine hava üfleyen ürünleri tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın bakımlı ve güçlü görünmesini istiyorsanız düzenli olarak kestirmelisiniz. Belirli aralıklarla kuaföre gitmek kendinizi daha iyi hissetmenizde de etkili olacaktır. Belki saçlarınıza hafif bir kat verdirebilir ya da kahkül kestirebilirsiniz. Arada bir değişiklik yaparak bakımlı görünebilirsiniz.

Tırnaklarınız Sizi Ele Verir

Tırnak bakımı kadınlar için son derece önemlidir. Tırnaklarınızın biri uzun biri kısa, şekilsizse ya da manikürünüz gelmiş ama yaptırmamışsanız bakımsız görünmeleri normal. Kuaföre bu konuda bütçe ayırmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak evde kendi başınıza da tırnaklarınızın bakımını yapabilirsiniz. Biraz manikür ve törpüleme işlemi ve tırnak bakım kremi ile daha canlı ve hoş görünmelerini sağlayabilirsiniz. Oje sürmek her zaman sizi daha bakımlı gösterir. Ancak burada da ince bir çizgi var! Ojeleriniz soyulmaya başladığında tam tersi bir görünüm de ortaya çıkabilir. Bu nedenle oje kullanacaksanız soyulmuş görünmelerine asla izin vermemelisiniz. Ellerinizi gün içerisinde ihtiyaç duydukça nemlendirmelisiniz. Kuru, yıpranmış eller bakımlı görünümünüze gölge düşürecektir.

Hele Dişler!

Ağız ve diş sağlığı asla ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Özellikle sigara, çay ve kahve tüketen biriyseniz dişlerinizi fırçalamayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Ayrıca diş ipi ve ağız bakım suyu kullanmak da daha sağlıklı ve güçlü dişlere sahip olmanızda etkilidir. Ağzınızın gün boyu ferah kalması, koku problemi olmaması ve bembeyaz dişler ile gülümsemek size kendinizi iyi hissettirecektir.

Güzel Kokun

Yanınızdan ter kokan biri geçtiğinde çok rahatsız olursunuz değil mi? Bu nedenle mutlaka roll on, deodorant ve parfüm kullanmalısınız. Bazı kişilerin parfüm kokusuna karşı alerjisi olabilir. Bu durumda roll on kullanımı yeterli olacaktır. En azından ter kokusunu baskılar ve gün boyu ferah kalmanızı sağlar.

Tüm bu detaylar aslında sizlere, kişisel bakımınıza her zaman dikkat etmeniz gerektiği sonucunu verir. Temel bakım rutinlerini hayatınızın merkezine koyarsanız her zaman özenli görüneceğinizden yana emin olabilirsiniz. Güzel şeyler giymek için hiçbir zaman sebep aramayın. Sadece kendinizi sevdiğiniz ve iyi hissetmek istediğiniz için bunu yapın. Hayatınıza bu şekilde devam etmeniz halinde ne kadar pozitif olmaya başladığınızı fark edeceksiniz!