Düşük Faizli Araç Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?


Araç sahibi olmak her kişinin hayallerinden birtanesidir. hazırladıgımız makalemizde en düşük faizli araç kredisi veren bankaları açıkladık.

Düşük Faizli Araç Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

Düşük Faizli Araç Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

Araç kredisi çekecekseniz öncelikle ödeyeceğiniz peşinatı belirlemelisiniz. Hiç peşinat ödemeden kredi çekmek maalesef mümkün değildir. Bunun sebebi ise bankaların araç kredisi verirken riskini azaltmaktır. Araç kredisi çekmek için en az yüzde otuz bir peşinat ödemesi yapmanız gerekmektedir.

Ne kadar çok yüksek tutarda peşinat ödemesi yaparsanız kalan tutar için o kadar az faiz ödeyeceksinizdir. Bunun dışında taksit sayısı da çok önemlidir. Taksit sayısını da düşük tutmanız faiz oranlarını ve dolaylı yoldan ödeyeceğiniz faizi düşürecektir.

Araç kredisi çekmek için bankalar ile araç markaları arasındaki kampanyalara da dikkat edebilirsiniz. Düşük faizli araç kredisini bulmak için bankalar arasında kıyaslama yapmanız en doğru seçenek olacaktır. Bunun için de peşinat, taksit sayısı ve kredi rakamınızı belirlemiş olmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Araç kredi faiz oranları bankaya, aracın markasına ve yaşına göre birçok faktörden etkilenebilmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda araç kredisi çekmeden önce tüm bankaların güncel araç kredisi faiz oran ve şartlarını detaylı olarak incelemeli ve karşılaştırmalısınız. Bunun sonucunda size en uygun krediyi bulabilir ve başvurabilirsiniz.

Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Araç kredisi yani yaygın adı ile taşıt kredisi günümüzde yaygın olarak kullanılan bir kredi türüdür. Araç kredisi sıfır veya ikinci el araçlar için düzenlenen bir kredi türüdür. Araç kredisi almak için öncelikle bankaların istediği evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu evrakları hazırladıktan bankaya başvurursunuz ve daha sonra banka evraklar hakkında bir inceleme yapar. Bankaların taşıt kredisi başvurusu için istediği evraklar şu şekildedir;

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • İkametgah veya adınız bir fatura

Başvurunuzun olumlu veya olumsuz olması durumu size kısa bir sürede bildirilir. Bu işlem bazen gün içerisinde bile bitebilmektedir. Banka araç kredisi başvurusunda şunları dikkate alır;

  • Gelir seviyenizin durumu
  • Çalışma ve sigorta süreniz
  • Kredi not durumunuz
  • Mevcuttaki borçlarınız

Hangi Araçlar İçin Kredi Alınabilir?

Sıfır veya ikinci el farketmeksizin tüm araçlar için kredi kullanımı yapabilirsiniz. Ancak aracın cinsi burada önem taşımaktadır. Araç; binek, ticari veya hafif ticari statüsünde olmalıdır. Bunun dışında aracın yaşı da gerekli aralıkta olmak zorundadır. Bankalar araç yaşı seçeneğini kendileri belirleyebilmektedir.