Göz Altı Kırışıklıklarını Doğal Yöntemlerle Giderme


Göz altı kırışıklıkları birçok kadının en nefret ettiği görünümlerden birisidir. Göz altı kırışlıkları başladığı an kadınlar direkt yaşlanma sendromuna girer. Bu görüntüyü görmemek için birçok işlem yaptırırlar. Fakat bu işlemler genelde pahalıdır. Biz de sizlere eğer göz altı kırışıklarınız var ise bunu evde doğal yöntemler ile nasıl gidereceğinizi anlatacağız.

Göz Altı Kırışıklıklarını Doğal Yöntemlerle Giderme

Bu yöntemler evde kolaylık ile bulunacak malzemelerden yapılacak maskeler olacak. Bu maskelerden hangisi daha kolayınıza geliyor ise onu seçin. Düzenli uygulamalar halinde hepsi gözaltı kırışıkları için oldukça iyi gelecektir.

Göz Altı Kırışıkları İçin Salatalık Maskesi

Bu maske diğer maskelere göre çok daha basit yapılacak bir maskedir. Aslında bu maske çok uzun sürelerdir kullanılan bir maskedir. Salatalığın suyunu mikser yardımı ile çıkarın. Çıkan suyu buzdolabına ağzı kapalı bir şekilde koyun ve yarım saate yakın bekletin.

Çıkan suyu, pamuk ya da peçete yardımı ile göz altlarınıza sürün. 15 dakika kadar bekletin. Salatalık içinde bulundurduğu E vitamini C vitamini ile göz altını besleyecektir. Oluşan kırışıkların azalmasını hatta göz altı morluklarının azalmasını sağlayacaktır.

Bunu belli bir süre devamlı yaptığınız zaman göz altlarınızda bulunan kırışıkların gittiğini fark edeceksiniz. Gerekli malzemeler: 1 adet orta boya salatalık ve makyaj pamuğu veya peçete.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Muz Ve Gül Suyu Maskesi

Yarım boyda muzu ezerek püre haline getirin. Daha sonra püre halinde bulunan muza gül suyunu ekleyin. Gül suyunu yazdığı miktar kadar ekleyin. Muz ve gül suyu krem kıvamına gelinci bu kürü göz altlarına uygulayın. Maske kuruduktan sonra göz altınızı yıkayın.

Bu kür hem göz altınızı nemlendirir hem de kırışıklıkların gözle görülür şekilde azalmasını sağlar. Gerekli olan malzemeler: 1 adet yarım boyda muz ve dolu şekilde bir yemek kaşığı gül suyu.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Lahana Suyu Maskesi

Lahananın suyunu çıkartın ve suyunu süzek yardımı ile süzün. Süzdüğünüz lahana suyunun içine balı ekleyin. Bu ikisini beraber karıştırın ve elde ettiğiniz maskeyi göz altınıza sürün. Yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra göz altınızı yıkayın. Lahananın içinde bulunan maddeler göz altı kırışıklıklarını ciddi oranda azaltır.

Lahana suyu göz altını hem besler hem de kan dolaşımını artırır. Kan dolaşımını artırdığı için göz altı morluklarına da oldukça iyi gelir. Gerekli malzemeler: 1 çay kaşığı bal, 2 adet beyaz renkte olan lahana yaprağı.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Badem Yağı Ve Havuç Maskesi

Havuç içinde bulunan hücre yenileme görevini üstlenen maddeler göz altı kırışıklıklarına oldukça iyi gelir. İlk olarak havucun suyunu çıkarın ve içine balı ekleyin. Bu ikisini beraber iyice karıştırın. Karıştırdıktan sonra buzdolabına koyup 15 dakika kadar soğumasını bekleyin.

Soğuyan bu havuç suyu ve badem yağını göz altına pamuk ya da peçete yardımı ile sürün. Yaklaşık olarak yarım saat bu karışımı göz altında bekletin. Eğer karışım atar ise bitene kadar her gün gözaltınızı bu elde ettiğiniz karışım ile silin. Gerekli olan malzemeler: 1 çay kaşığı badem yağı, 1 adet orta boy havuç.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Papatya Çayı Maskesi

Papatya içinde birçok antioksidan bulundurur. Bu antioksidanlar göz altına uygulandığı zaman kırışıkları oldukça etkili şekilde tedavi eder. Poşet papatya ya da bir ila iki tutam papatyayı cezvede kaynatın. Kaynayan papatya suyunun soğumasını bekleyin.

Soğuyan bu papatya suyu ile göz altınızı silin. Papatya suyunu sadece 15 dakika göz altında tutun. Daha sonra göz altınızı yıkayın. Gerekli malzemeler: 1 fincan su, 1 veya 2 tutam papatya yaprağı ya da 2 poşet çay.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maya Maskesi

Maya ile yapılan göz altı kırışıkları maskesi hem kırışıklıkları giderir hem de göz altının daha genç görünmesini sağlar. Maya kuru maya ise su ile ıslatın yaş maya ise yine ılık su ile mayayı iyice ezin.

Elde ettiğiniz maskeyi göz altına sürün. İsterseniz mayanın içine süt ilave edebilirsiniz. Maya göz altınızda 15 dakika durduktan sonra yıkayın. Gerekli olan malzemeler: yarım paket yaş maya, 2 yemek kaşığı ılık su.