Taylor Swift’in “Anti-Kahraman” Teklisi: Neden Siniri Var?


Bu hikayeye yorum yapın Süspansiyon Taylor Swift, Cuma günü yayınlanmasından önce 10. albümü “Midnights” hakkında biraz bilgi verdi – herhangi bir röportaj için oturmadı ve sadece bir şans verdi. Her…

Taylor Swift’in “Anti-Kahraman” Teklisi: Neden Siniri Var?

Süspansiyon

Taylor Swift, Cuma günü yayınlanmasından önce 10. albümü “Midnights” hakkında biraz bilgi verdi – herhangi bir röportaj için oturmadı ve sadece bir şans verdi. Her zamanki belirsiz ipuçları Hayranların neler bekleyebileceği hakkında. Ancak geçtiğimiz haftalarda pop yıldızı, seçilen şarkıların kısa açıklamalarıyla Instagram’da epeyce kısa video yayınladı. Şarkılardan biri Swift ve ortak yapımcısı ve uzun süredir birlikte çalıştığı Jack Antonoff tarafından yazılan “Anti-Kahraman” idi.

“Track 3,” Anti-Hero “şimdiye kadar yazdığım en sevdiğim şarkılardan biri. Daha önce bu ayrıntılardaki güvensizliklerimin bu kadar derinlerine indiğimi sanmıyorum,” diyen Swift, zorluklarla karşılaştığını da sözlerine ekledi. Şöhretinden dolayı “yönetilmesi zor bir beden” oldu. “Kulağa çok karanlık gelmiyor ama, sanki insan gibi hissetmeme fikriyle mücadele ediyorum.”

Bu noktada Swift hemen ekledi, “Benim için çok kötü hissetme – buna ihtiyacın yok. Ama biliyorsun, bu şarkı gerçekten kendimden nefret ettiğim her şeyin gerçek bir rehberli turu. Hepimiz Kendimizle ilgili şeylerden nefret ediyoruz. … Bu yüzden ‘Anti-Kahraman’ı çok seviyorum çünkü gerçekten dürüst olduğunu düşünüyorum.”

Taylor Swift’in müziğinde ipuçları aramak nasıl bu kadar göz korkutucu bir iş haline geldi?

Bu yetersiz bir ifade olabilir. Cuma sabahı bir müzik videosu prömiyeri yapılan albümün resmi çıkış single’ı “Anti-Hero”, gerçek bir kendinden iğrenme marşıdır ve Swift’in en derin güvensizliklerine işaret eder, “Bende yaşlandıkça böyle bir şeye sahibim. ama asla daha akıllıca.” Şarkı, sosyal medyanın bir gecede albüme yönelik tepkilerle dolup taşmasına rağmen, dinleyicileri anında vurdu ve enerji verdi.

En hemen alıntılanan satırlardan biri: “Gece yarısı öğleden sonra olur, depresyon mezarlıkta vardiyayı çalıştırdığında / Memnun ettiğim tüm insanlar orada, odada duruyorlar.” Swift, zor zamanlardan geçmek konusunda samimi bir şekilde konuşmuş olsa da, kariyerinin bundan sonra 2016’da bittiğine inanmak gibi. İnternet onu “yılan” olarak tanımladı “Depresyon” ifadesini asla kullanmazsınız – bunun hakkında genel olarak konuşursunuz. “düşük zamanlar” veya ‘kötü’ anlar. Bu, böyle bir albümden yeni bir dürüstlük seviyesiydi. birçok eleştirmen kabul edildi Erken İncelemelerSwift için çok karanlık bir müzikti.

“Benim, hey, sorun benim, benim” diye anında kafanıza takılacak bir koro halinde şarkı söylüyor. “Doğrudan güneşe bakacağım ama asla aynaya bakmayacağım / Yorucu olmalı ve her zaman düşman kahramanın arkasındayım.”

Sözler başka bir klasik Swift ikilemi içeriyordu: Ne hakkında söylediğin hakkında hiçbir fikrin yok, aynı zamanda muhtemelen kaçırdığın daha derin bir anlamın olduğunu biliyorsun, ki bunu muhtemelen daha sonra düştüğünde anlayacaksın. Kılavuz veya gizli mesaj. Anti-Hero’da bu onur, “Bazen herkesin ateşli bir çocuk olduğunu hissediyorum / Ve ben tepedeki bir canavarım” satırına gitti.

Taylor Swift’in onuncu stüdyo albümü Midnights, 21 Ekim’de piyasaya çıkacak. Dijital sembollere olan sevgisiyle bağlantılı bir dizi gizli anlam içerecektir. (Video: Ally Karen/The Washington Post; Fotoğraf: Sarah Hashemi/The Washington Post)

İnsanlar, “herkes ateşli bir çocuktur” ne anlama gelebileceğini anlamaya çalışırken sosyal medyada kaybetti: Bu bir iç şaka mı? örtülü hakaret? Atıfta 2011 bölüm “30 Kaya” Erkeklerin çok genç ve çaresiz davranan, konuk olarak Christine Milioti’nin “süper seksi bir çocuk” olarak rol aldığı kadınlara ilgi duyması fikriyle alay konusu olan kimdi?

İnternet bocalıyordu ve şarkı, “Gizli narsistimin biraz fedakar/bir tür kongre üyesi gibi kılık değiştirdiğini duydunuz mu?” ile daha fazla gizem sunuyordu. Swift’in “Para için gelinimi öldürdüğüm bir rüya gördüm / onları vasiyette bıraktığımı sanıyor” diye itiraf ettiği ayetten bahsetmiyorum bile. Swift daha önce albümü “hayatım boyunca dağılmış 13 uykusuz gecenin hikayeleri” olarak tanımlamıştı ve bu sözler kesinlikle bir insanın gecenin bir yarısında aklına gelen huzursuz düşünceler ve paranoya gibi geliyor kulağa.

Bununla birlikte, karanlık mesajına ve garip şarkı sözlerine rağmen, Swift dünyanın Anti-Hero’ya özel bir ilgi göstermesini istiyor – bu sadece ilk single değil, albüm yayınlandığında hemen Twitter ve Instagram biyografisini değiştirdi. , “Ben Problemim” , Ben.” Hayranlar, sonunda şarkıda tam olarak ne anlama geldiğinin ayrıntılı bir açıklamasını yayınlayabileceğini veya sonsuza dek bir gizem bırakabileceğini biliyor – Swift ile gerçekten arada bir şey yok.