Wall Street Haziran’dan bu yana en iyi haftasını tamamlarken Dow Cuma günü 700 puandan fazla yükseldi


Hisse senetleri Cuma günü Wall Street’in bazı hayal kırıklığı yaratan kazanç raporlarına rağmen dalgalı bir haftayı yükselişle tamamlamasıyla yükseldi. Dow Jones Sanayi Ortalaması 748.97 puan veya %2.47 artarak 31.082.56’da kapandı.…

Wall Street Haziran’dan bu yana en iyi haftasını tamamlarken Dow Cuma günü 700 puandan fazla yükseldi

Hisse senetleri Cuma günü Wall Street’in bazı hayal kırıklığı yaratan kazanç raporlarına rağmen dalgalı bir haftayı yükselişle tamamlamasıyla yükseldi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması 748.97 puan veya %2.47 artarak 31.082.56’da kapandı. S&P 500 %2,37 artışla 3.752,75’e yükseldi. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 2.31 artışla 10.859.72’ye yükseldi.

Cuma günkü hamleler, piyasanın haftalık kazanımlarını artırdı. S&P 500 ve Dow sırasıyla %4,7 ve %4,9 yükselirken, Nasdaq %5,2 yükseldi. Üç ana ortalamanın tümü için Haziran ayından bu yana en iyi haftaydı.

İlerleme, 10 yıllık Hazine getirisinin 2008’den bu yana en yüksek seviyesine yükselmesine ve karışık bir dizi kurumsal kazanç raporuna rağmen geldi.

“Bence geçen haftanın sonunda piyasa teknik olarak biraz satış yaptı ve geçmişte de pek çok kez gördüğümüz gibi, işler yeterince olumsuzlaştığında, bu biraz ters bir gösterge haline geliyor. geri tepme,” dedi Randy. Schwab Finansal Araştırmalar Merkezi’nde ticaret ve türevler genel müdürü olan Frederick.

“Ancak diğer tüm sıçramalar gibi, bu iyi bir şekilde sürdürülmedi. …Bugünkü sıçrama, mutlaka önümüzdeki hafta da devam edeceği anlamına gelmiyor. Olursa, daha fazla olmayacağını düşünüyorum. bir iki günden fazla.”

Banka hisseleri Cuma günü Goldman Sachs %4,6 ve JPMorgan Chase %5,3 değer kazandı.

Kazançlar, sınırlı pazar kazançları bildiriyor. Bileşen Dow Jones American Express ve Verizon, üç aylık raporlarından sonra sırasıyla yaklaşık %1.6 ve %4.5 düştü. Teknolojide, sosyal medya şirketi Snap’in hissesi, beklentileri kaçırarak üç aylık gelirin 1,13 milyar dolar olduğunu bildirdikten sonra %28 düştü.

Hazine getirileri Cuma sabahı yüksek seviyelerinden düştü… Wall Street Journal’dan bir rapor Bazı Fed yetkilileri, faiz oranlarını çok fazla yükseltme konusunda endişeli. Bu rapor, hisse senetlerini de artırıyor gibi görünüyor.

Merkez bankasının faiz oranlarındaki büyük artışları, bu yıl hisse senetlerinin ayı piyasasına girmesinde önemli bir faktör oldu ve tüccarlar, Fed’in nerede duracağına dair tahminlerini yükseltmeye devam ediyor.

“Federal Rezerv’den gerçekten bir molaya ihtiyacımız var. Gelecekteki bir faiz artışını tamamen reddedecekleri kadar değil, ancak her toplantının canlı olduğunu söyleyecekler ve veriler istediğimiz gibi giderse, 23’ün ilk yarısından sonra. CNBC’nin “Squawk on the Street” programında Stifel’in baş sermaye stratejisti olan D., yapacak daha çok şeyimiz olduğunu söylüyor.